مدیریت کاغذ:
تعداد برگه های کاغذی که در پرینتر شما جا می گیرد باید بیش ازاستفاده روزانه تان باشد—حالت ایده آل این است که ظرفیت کاغذ پرینتر خیلی بیشتر از مصرف روزانه شما باشد تا تعداد دفعات قرار دادن کاغذ در پرینتر به حداقل كم شدن یابد. پرینتر شخصی اکثرا ٌ در یک محفظه، 100-150 صفحه ظرفیت دارد. بعضی از مـدل های پرینترها محفظه ای مجزا جهت قرار دادن کاغذ ویژه عکس جالب دارند که دفعات نیاز به عوض کردن کاغذ را کم می نماید . پرینتر تجاری می تواند حداقل 250 برگ کاغذ را در جای دهد اما مـدل های گرانقیمت تر عموما در حالت استاندارد یا ارتقاء داده شده می توانند 500 تا 1000 برگه کاغذ را در خود جای دهند. دفاتر تجاری شلوغتر نیاز به پرینتری دارند که بتواند از چند محفظه کاغذ پشتیبانی نماید .

فروش کارتریج


خرید کارتریج,فروش کارتریج,خرید کارتریج hp


قابلیت پرینت دو طرفه:
پرینت گرفتن در دو سوی کاغذ یا پرینت دوسویه می تواند مصرف کاغذ شما را به نصف کاهش دهد و به اضافه آن جان چند درخت را هم نجات دهد. گاهی از پرینترها قابلیت پرینت دوسویه را به صورت غیر اتوماتیک ارائه می دهند. این پرینترها دستوراتی را ارائه می دهند که چگونه جهت پرینت گرفتن سوی دیگر، کاغذ را چرخانده و دوباره در پرینتر قرار دهید. این روش بهتر از هیچ است ولی چنانچه می خواهید دائما پرینت های دو طرفه بگیرید عذاب آور خواهد بود.

خصوصیات ی مفید دیگر
داشتن نمایشگر:
تعداد بسیار زیاد ی از پرینترهای شخصی بعضی از پرینترهای تجاری نمایشگرهای کوچکی دارند که در انتخاب مورد های منو رابطه برقرار کردن با پرینتر به شما یاری خواهند کرد. در حالیکه نمایشگرهای معمولی احتمـا لا حاوی یا دو خط پیام های مبتنی بر کاراکتر هستند ، پرینترهای مـدل بالا و پرینترهایی که جهت پرینت عکـس طراحی شده اند احتمـا لا یک LCD تمام رنگی احتمالا با قابلیت لمسی هستند . در مجموع داشتن هر نوع نمایشگری به نداشتنش ارجح است بهتر از داشتن چراغ های چشم کزن راهنما است.

شکاف های کارت های مدیا پورت های USB/PictBridge (کارتخوان):
چنانچه می خواهید با پرینتر جوهر افشان خود عکس زیبا پرینت بگیرید، مدل های دارای شکاف های کارت های مدیا (رم خور) یا پورت PictBridge کار شما را آسان تر خواهند کرد. ولی چنانچه این پورت ها را بر روی رایانه خود دارید، نیازی به داشتن این پورت ها بر روی پرینتر ندارید. پورت USB (که برخی وقتها با یک پورت PictBridge ترکیب شده است) به شما امکان می دهد که مستقیما از یک درایو اصلی پرینت بگیرید، اما از نظر امنیتی ممکن مشکلزا باشد.

چگونه پرینتر بعدی خود را هوشمندانه خریداری بکنید :
شما از بودجه ای که جهت خرید پرینتر در نظر گرفته اید خـبر دارید. از کافی بودن این بودجه اطمینان حاصل بکنید یا با خواندن آنچه که در ادامه گفته خواهد شد و فهمیدن اینکه در رنج قیمت های مختلف انتظار چه چیزی را بایستی داشته باشید ببینید که می توانید کمتر نرخ بکنید یا خیر.

40-80 دلار، توقعات را مهار بکنید :
در این محدوده قیمتی می توانید یک پرینتر جوهر افشان تک کاره (تنها پرینت) خریداری بکنید . ولی این پرینتر، پرینتری نماید خواهد بود، با حداقل امکانات(بدون کنترل پنل و با مدیریت ضعیف کاغذ). جوهرها ابه احتمال زیاد لا گرانقیمت خواهند بود تا قیمت پایین پرینتر را جبران نماید . مراقب کارتریج های سه رنگی که رنگ های آبی، قرمز زرد را در پکیج قرار داده اند در به اتمام رسیدن یکی از این سه رنگ مجبورید هر سه را جایگزین بکنید ، باشید.

80-100 دلار، امکانات پایه:
می توانید پرینتر جوهرافشان تک کاره یا یک پرینتر جوهرافشان چندکاره ارزان قیمت با امکانات پایه بخرید، یا یک پرینتر لیزری تک رنگ با امکانات اولیه. این پرینترها که برای یک کاربر طراحی شده اند، سرعت مدیریت کاغذ نسبتا کمی را ارائه می کنند اما احتمال دارد کنترل پنل نسبتا خوب ی داشته باشند. ولی جوهر یا پودر جوهرشان احتمـا لا گرانقیمت خواهد بود. مدل های محدودی احتمـا لا کارتریج های جوهر جداگانه برای هر رنگ خواهند داشت یا امکان گزینش جوهر با عملکرد بالا، اما همچنان باید مراقب پرینترهایی که از کارتریج های سه رنگ مصرف می کنند باشید.

150 دلار، پرینترهای قابل قبول:
در این رده شروع به دیدن مدل های زیادتری با قابلیت پرینت دو طرفه اتوماتیک و انتخاب های خوب جوهر خواهید کرد. پرینترهای لیزری تک رنگ در این قیمت همچنان با امکانات اولیه پایه باقی خواهند ماند، ولی از ورژن های ارزان تر خوبتر خواهند بود.پرینترها در این حدود قیمت بایستی سرعت قابل قبولی داشته باشند. اکثرا این پرینترها وای-فای دارند.

250 دلار، پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری تک رنگ در میزان متوسط :
در این قیمت سرعت پرینت و مدیریت کاغذ زیاد بهتری را مشاهده خواهید کرد، همین طور امکانات شبکه بیشتر و کنترل پنل های بهتر. خصوصیات ی جذاب پرینترهای این رده می توانند حاوی نمایشگرهای رنگی و لمسی امکان پرینت بر روی کاغذهای با عرض بیشتر باشند.یک پرینتر لیزری تک رنگ در این حدود قیمت می تواند محفظه کاغذی با ظرفیت 250 برگ کاغذ داشته باشد که آن را جهت استفاده گروهی مناسب می نماید ، هر چند که احتمالا سرعت پرینتش نماید باشد.

400 دلار، با کیفیت ترین پرینترهای جوهرافشان پرینترهای لیزری رنگی با امکانات پایه:
از سطح بالای توامندی ها و امکانات پرینتر های این سطح قیمت لذت خواهید برد، از عبارت امکانات شبکه، ال سی دی رنگی بزرگ ابداعاتی مانند قابلیت اتصال به اینترنت. سرعت کیفیت پرینت به شکلی پایدار خوب خواهد بود و نرخ جوهر می بایست در کمترین میزان ممکن باشد. در مورد مدل های لیزری نیز می توان پرینتر لیزری تک رنگ سریع با قابلیت اتصال به شبکه یا پرینتر رنگی با امکانات پایه را در این حدود قیمت خریداری کرد. ولی قیمت تونرهای جوهر احتمـا لا بالا خواهد بود.

500 دلار، پرینترهای رنگی لیزری با امکانات پایه و پرینترهای لیزری تک رنگ بهتر:
با رسیدن به حدود قیمت 500 دلار پرینترهای لیزری بازبینی زیاد ی پیدا خواهند کرد. سرعت و کیفیت رنگ همچنان محدود خواهد بود اما پرینتری با ظرفیت محفظه کاغذ حداقل 250 برگ، قابلیت اتصال به شبکه و سرعت بهتر خواهید داشت، قیمت تونرهای احتمـا لا همچنان خیلی خواهد بود.

700-800 دلار، برترین حدود قیمت برای پرینترهای لیزری:
مـدل های پرینتر در این رنج قیمت برای کارگروه ها طراحی شده اند، با سرعت مدیریت کاغذی که متناسب با نیاز این گروه ها است. می توانید به معین اتی مانند میزان رم نصب شده حداکثر میزان رم قابل نصب (برای اینکه ببینید پرینتر چه تعداد کار همزمان می تواند انجام دهد)، محفظه های کاغذ استاندارد و گزینش ی(تا ببنید پرینتر چه میزان قابلیت ارتقاء برای پوشش دادن نیازهایتان دارد) و ظرفیت چاپ ماهیانه (تا ایده ای از دوام پرینتر داشته باشید) توجه بکنید . قیمت تونرهای جوهر بایستی ارزان یا منطقی باشد و احتمـا لا با امکان گزینش جوهرهای با کیفیت.

1000 دلار یا بیشتر، برترین پرینترهای موجود:
اگر بتوانید چنین مبلغی را جهت پرینتر پرداخت بکنید ، بایستی انتظار داشته باشید(و حق شماست) که بهتریـن پرینتر را در اختیار بگیرید، از عبارت کارایی سریع، کیفیت پرینت بالا و تعداد بسیاری از امکانات استاندارد و تکمیلی. تونرهای جوهر با توجه به داشتن کارتریج های دارای ظرفیت بالاتر می توانند زیاد ارزانقیمت باشند. تا زمانی که دارای تجارتی با نیاز به پرینت گرفتن در اندازه خیلی نیستید نیازی به خرید چنین پرینتری در این سطح نخواهید داشت.

نرخ های جوهر تونر، حساب کتاب تعرفه های پرینت:
با خرید هیچ پرینتری، تعرفه ای که جهت پرینت کردن پرداخت می بکنید به انتها نخواهد رسید، شما در عین حال می بایست هزینه های مستمر تامین جوهر تونر جهت پرینتر را در نظر داشته باشید. به ویژه تعداد خیلی ی از پرینترهای جوهرافشان می باشند که نرخ تعویض کارتریجشان سریع می تواند از تعرفه اولیه خرید پرینتر سبقت بگیرد. ما در تحلیل های هزینه ها را اینگونه محاسبه می کنیم.